19
Jun 16

Z ekipo pionirk (pionirjev na tokratnem prvenstvu nismo imeli) smo se v soboto 18.06.2016 udeležili prvega dne Prvenstva Slovenije za pionirje in pionirke v kategoriji U14 in U12. V kategoriji pionirk U14 je z odličnim tekom na 200m Pia Kocjančič z osebnim rekordom 26.90 osvojila srebrno medaljo. Luana Vouk je v cilj pritekla s časom 31.04. V metu vortexa je Taja Slapernik z metom 37.61 osvojila šesto mesto. Na koncu tekmovalnega dne so dekleta v sestavi Taja Slapernik, Pia Kocjančič, Luana Vouk in Pia Ana Šuklje tekle še štafeto 4 x 100m in z odličnim tekom in predajami ter časom 55.42 osvojile peto mesto med enajstimi štafetnimi ekipami.

V kategoriji pionirk U12 so prvi tekmovalni dan nastopile v šprintu na 60m in dosegle sledeče rezultate: Lana Kokotec (9.60), Gaja Trbižan (10.09) in Pia Čopi (10.80). V skoku v daljino je Julija Kuzmin Delgiusto s 3,92m zasedla 13. mesto, Lana Kokotec je skočila 3,65m in Pia Čopi 3,19m. V metu krogle je Gaja Trbižan z metom 6,49m osvojila šesto mesto.

Drugi tekmovalni dan v nedeljo, ki je bil v primerjavi s prvim prej jesenski kot poletni, so v kategoriji pionirk U14 na 60m razdalji nastopile Pia Kocjančič, Taja Slapernik, Luana Vouk in Pia Ana Šuklje. Pia je v finalu s časom 8.10 (v kvalifikacijah celo 8.06, kar je tudi njen novi osebni rekord) osvojila še drugo prvenstveno srebro in za zmagovalko zaostala le za sedem stotink sekunde. Taja je dosegla rezultat 8.86, Luana 8.93 in Pia Ana pa 9.16; tudi one tri so izboljšale svoje osebne rekorde. Pia Ana je nastopila še v skoku v daljino in skočila 4,24m daleč. V teku pionirk U14 na 4 x 200m so dekleta s časom 2:00.63 zasedle enajsto mesto.

Med pionirkami U12 je na 600 metrski razdalji Julija Kuzmin Delgiusto z odličnim tekom in časom 1:53.04 osvojila peto mesto, 'naša' Neja Mužina pa 13. mesto (2:04.83). Lana Kokotec je v teku na 200m zasedla odlično 10. mesto (30.95).