21
Sep 18

Podaljšani konec tedna med 21. in 23.09.2018 je Celje gostilo veteransko atletsko druščino balkanskih držav. Na prvenstvu je sodelovalo okoli 600 atletov veteranov. Slovenske barve je zastopal tudi naš član Rok Kocjančič. Prvi dan tekmovanje je nastopil v svoji paradni disciplini v teku na 400m z ovirami, kjer je s tretjim časom letošnje sezone (59.62) uprizoril solo tek in osvojil zlato medaljo. Konec istega dne je bil član slovenske štafete 4 x 100m in tako osvojil še drugo medaljo, tokrat srebrno. Drugi dan prvenstva je nastopil na 400 metrski razdalji (56.08) in zaostal le za predstavnikom Grčije. Zadnji tekmovalni dan je najprej nastopil na 200m. S časom 24.90 je zasedel tretje mesto. Konec dneva je bil član balkanske štafete (800-400-200-100m), kjer je tekel na razdalji 200m in po odličnem teku prehitel do takrat vodilno štafeto Srbije ter pritekel dovoljšnjo prednost za zadnjega slovenskega tekmovalca na 100m. Zares odličen uspeh z dvema zlatima, dvema srebrnima in eno bronasto medaljo!