24
Jun 13

Vročina ne popušča, dobri rezultati naših atletov pa tudi ne!

Na koprskem stadionu smo v peklenski vročini sodelovali na atletskem pokalu Slovenije za pionirje U12 in U14. Odličen rezultat 29.45 je dosegel Ian Vedernjak v teku na 200m v kategoriji U12 in zasedel 2. mesto. Gre za prvo medaljo na APS-ih v kratki zgodovini našega društva. Poleg tega je Ian v teku na 60m zasedel 4. mesto (8.91).

Pia Kocjančič je v kategoriji U12 na 60m in 200m z osebnima rekordoma 8.89 in 30.51 zasedla obakrat odlično 4. mesto. V enaki kategoriji na 60m je Hana Susman zasedla 12. mesto (9.62). Na 60m je bil v finalu postavljen tudi novi državni rekord, ki sedaj znaša 8.38. Rekord je postavila atletinja ljubljanskega Mass-a Istenič Zala. V starejši kategoriji je Sara Vesnaver dosegla svoj osebni rekord s časom 9.61.

V skoku v višino je Zala Starc s 141 cm osvojila 5. mesto. 'Naša' Kristina Peric je v skoku v daljino s 439 preskočenimi centimetri zasedla 15. mesto, Maja Markežič pa je preskočila 398cm.

Omeniti velja še odličen tek Urške Frelih Uhelj na 1000m (3:36.59), pravtako je Tea Gojak na 200m razdalji s 30.30 dosegla osebni rekord. Za zaključek so dekleta na 4 x 200m U14 suvereno odtekla to posebno vrsto štafetnega teka in osvojile 7. mesto.

Skupno je naše društvo zasedlo 18. mesto med 38. atletskimi klubi. Na atletskem zemljevidu Slovenije smo tako vedno bolj prepoznavni!