21
Jun 26

Slovenska reprezentanca v štafetah 4 x 400m je nastopila na Balkanskem prvenstvu za člane in članice v grškem Volosu. Najprej je nastopila moška štafeta. Štafeta v sestavi Maj Janža, Rok Ferlan, naš Mitja Zubin in Lovro Mesec Košir je nastopila odlično, saj je zaostala le za favorizirano štafeto Turčije. Za srebro so fantje tekli odličnih 3:04.13. Takoj za njimi je nastopila še ženska štafeta (Ajda Kaučič, Karolina Zbičajnik, Uršula Černelč in Maja Pogorevc). Punce so prav tako odtekle odlično (3:35.57) in osvojile zlato medaljo. Verjamemo, da bo obema štafetoma uspelo izpolniti zahtevni normi za uvrstitev na letošnje Evropsko prvenstvo v Birminghamu.

Avtor: Rok Kocjančič