Slovenska reprezentanca v štafetah 4 x 400m je nastopila na Balkanskem prvenstvu za člane in članice v grškem Volosu. Najprej je nastopila moška štafeta. Štafeta v sestavi Maj Janža, Rok Ferlan, naš Mitja Zubin in Lovro Mesec Košir je nastopila odlično, saj je zaostala le za favorizirano štafeto Turčije. Za srebro so fantje tekli odličnih 3:04.13. Takoj za njimi je nastopila še ženska štafeta (Ajda Kaučič, Karolina Zbičajnik, Uršula Černelč in Maja Pogorevc). Punce so prav tako odtekle odlično (3:35.57) in osvojile zlato medaljo. Verjamemo, da bo obema štafetoma uspelo izpolniti zahtevni normi za uvrstitev na letošnje Evropsko prvenstvo v Birminghamu.

Avtor: Rok Kocjančič
Na vročo soboto 20. junija, se je v Mariboru odvijal finale prvenstva Slovenije v mnogoboju za atlete kategorij U12 in U14, ki se ga je po izvrstnem nastopu v kvalifikacijah udeležil tudi Rene Bele. Rene si je s ponovnim odličnim nastopom (60 m – 9.43 / daljina – 360 cm / vortex – 33,69 m / 300 m – 54.00) zagotovil 13. mesto. Vse pohvale Reneju za trud in uspešen zaključek sezone!

Avtor: Bor Štamcar
V Slovenj Gradcu je 13. in 14. junija 2026 potekalo Prvenstvo Slovenije za mlajše mladince in mlajše člane. Na slednjem je na 400m z ovirami nastopil Mitja Zubin. Drugi dan tekmovanja je zaznamovalo nevitno in vetrovno vreme, kar se je žal nekoliko poznalo na njegovem času (51.19).

Avtor: Rok Kocjančič